Сьогодні - свято Івана Купала: Що потрібно зробити, щоб стати щасливим (традиції, прикмети, обряди)
Івана Купала - свято сонця, а Купальська ніч - це прекрасний привід цікаво провести час, завести нові знайомства і, зробивши певний обряд, зміцнити віру в свою мрію.
Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами і таємними обрядами. Згідно з давніми традиціями, Івана Купала - свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню.
Обряди Іванова дня пов'язані з вогнем, водою і травами. Язичники вважали, що вогонь і вода, — це природні сили, що впливають на родючість. Раніше підготовка до свята починалася за кілька днів до нього. У ці дні виготовлялося опудало Купали, яке потім встановлювалося на узвишші. Напередодні свята опудалу підносили різні частування, водили навколо нього хороводи та співали пісні. Після свята опудало Купали або спалювали, або топили в якому-небудь водоймі.
Співали багато пісень на свято Івана Купала і під час стрибків через запалене з жертовних трав багаття. Таке багаття вважалося очищує.
Основна частина обрядів Івана Купала збереглася до нашого часу і припадає на ніч перед сьомим липня. У цю ніч, за казкою про свято Івана Купала, розквітає папороть. За повір'ям, якщо цю дивовижну вогненно-червону квітку знайдуть хлопець і дівчина, то шлюб їх неодмінно буде дуже щасливим.